כתרי E-MAX

כתרי EMAX ושימוש במכשיר CEREC

ברוכים הבאים אל העתיד! מהיום תוכלו תוך מפגש אחד לזכות בכתרים חרסינה מושלמים, שמתאימים לכם בול. סריקה דיגיטלית, הדפסת תלת-ממד בתוספת של נוחות השימוש ועמידות יוצאת מן הכלל. כל מה שרצים לדעת על כתרי חרסינה E-MAX ומערכת CEREC במרפאותו של ד”ר ויינשטיין, אחד המומחים הבולטים לאסתטיקה דנטלית בישראל

טכנולוגיה בתחום רפואת שיניים עברה דרך ארוכה, במיוחד בכל מה שנוגע לכתרים. כתרים דנטליים מהווים פתרון הכי טוב למצבים בהם השיניים שבורות, מוכתמות או חסרות צורה. כתר הוא בעצם כיסוי לשן לא מושלמת או אפילו לסדרה של כמה שיניים. לעתים קרובות משתמשים בכתרים לצורך גשרים והשתלות.

ישנם סוגים שונים של כתרים דנטליים: תערובת של חרסינה ומתכות וחרסינה מלאה. כתרי תערובת נחשבים לכתרי זולים יותר, אך יש להם גם לא מעט חסרונות, הכוללים מראה לא טבעי, חוסר נוחות בחלל הפה ואפילו תגובה אלרגית במקרים מסוימים.

לעומת זאת, לכתרים העשויים מחרסינה במלואה מסוג E-MAX יש מראה יותר טבעי, הם מורגשים פחות בתוך הפה ומאד אסתטיים. כמו כן, בגלל תכונות החומר ממנו הם עשויים, ניתן להתאים אותם בצורה מושלמת לגוון של שאר השיניים בתוך הפה. גם יכולת החזר אור של כתרי חרסינה דומה מאד ליכולת החזר אור של השן הטבעית.

כמו כן, מאחר והם עשויים מחרסינה בלבד, אין שום סכנה לפתח אלרגיה למתכות. כתרי E-MAX קלים יותר ודקיקים יותר ולכן כדי להתאים את הכתר, צריך פחות לגעת בשן. הם עמידים למשך שנים רבות, הם חזקים במיוחד ומיוצרים כמקשה אחת, מה שגם הופך אותם לפחות נוטים להיסדק וגם מאפשרים את הדפסתם בטכניקת תלת-מימד.

בדרך כלל, הכנה של הדמיה והכתרים עצמם יכולה לקחת בערך שבועיים וצריך לשלוח הזמנה למעבדה דנטלית שמתמחה בתחום. מבחינת המטופל, זה מעריך את התהליך ודורש ממנו סבלנות. כמו כן, במידה והכתר שהוכן במעבדה לא מתאים, יש צורך להתחיל את התהליך מחדש, מה שגוזל זמן יקר ומרחיק את הרגע בו יזכה המטופל בחיוך מושלם וישר, דבר שכמובן יכול לעורר תסכול וחוסר ביטחון.

במרפאתו של ד”ר ויינשטיין משתמשים ליצירת כתרי חרסינה במכשיר CEREC, אחד המכשירים המתקדמים מבחינה טכנולוגית, שגם מאפשר לסרוק באופן דיגיטלי את המידות ואת הגוון המדויק וגם לעצב ולהדפיס את הכתרים. כל שלבי התהליך מבוצעים אחד אחרי השני ברצף ולכן ניתן להכין ולהתקין כתרי חרסינה דנטליים במפגש טיפולי אחד בלבד. לסריקה הדיגיטלית יש יתרונות בולטים – זה לא דורש מהמטופל לשבת מספר דקות עם חומר דמוי פלסטלינה בפה כדי ליצור צורה של מנשך, דבר שעלול להיות בעייתי מבחינת הדיוק וגם לא נעים כשלעצמו.

הכתרים המיוצרים במכשיר CEREC עמידים מאד ויכולים להחזיק מעמד בין 10 עד 15 שנים. כמובן, חשוב לקחת בחשבון, אם יש לכם נטייה לחרוק או להדק שיניים, זה עלול לפגוע בכתר בדיוק כמו שזה עלול לפגוע בשיניים טבעיות. לכן, לפני התקנת הכתרים חשוב להיות מודעים לבעיות אלה ולנסות לטפל בהן, למשל על ידי שימוש בסד שיניים במהלך השינה.

הפתרון הייחודי, המתקדם והמשתלם שמספקת מערכת CEREC לא מספיק. בנוסף יש צורך במומחיות גדולה וניסיון רב, כמו של ד”ר ויינשטיין, שמיומן מאד בשימוש בעזרים דיגיטליים במרפאתו. עשרות ומאות של לקוחות מרוצים עברו טיפול להתקנת כתרי E-MAX במרפאתו.  

תחומי טיפול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​