ציפויי חרסינה למרווחים בין השיניים

סגירת מרווחים בשיניים באמצעות ציפויי חרסינה

רווח בין השיניים הקדמיות יכול להיות מאד חינני, אם אתם זוכרים היה כזה אפילו למדונה. בתרבויות מסוימות רווח בין שיניים מנבא הצלחה בחיים וממון רב, אבל עדיין, אנשים רבים לא מרוצים מכך ומחפשים דרכים שונות כדי להעלים את המרווחים ולזכות בחיוך “מסודר” יותר.

ישנם מקרים בהם קיימים מרווחים בין השיניים על פני כל הלסת. במקרה כזה המצב יכול לגרום לבעייתיות בלעיסה ובעקבותיה בעיות במערכת העיכול או קושי להקפיד על היגיינת הפה, שכן שאריות של אוכל עלולים להיתקע במרווחים אלה, דבר שעלול להביא להתרבות של חיידקים ועששת.

נכון להיום קיימות דרכים רבות לסגירת רווחים בין השיניים. הדרך השמרנית, אך גם הארוכה ביותר היא הטיפול האורתודנטי המסורתי – עם סמכים (ברקטים, קוביות מתכת קטנות) שמדביקים לשיניים ובאמצעות חוט טיל גורמים להן לזוז. ישנן גם שיטות מתקדמות יותר, כמו יישור שיניים שקוף, אך עיקרון הפעולה שלהם זהה. להצמיד את השיניים אחת לשנייה לאורך כל הלסת וכך לסגור את המרווחים.

שיטת ציפויי חרסינה בעצם מרחיבה את השיניים לצדדים עד לסגירת הרווח באמצעות ההדבקה על הצד הקדמי של השן קליפת חרסינה דקה בעובי של 0.2-0.3 מ”מ. ציפויי החרסינה מיוצרים בהתאמה אישית, לאחר ביצוע הדמיה דיגיטלית והתאמות מבחינת הגודל והגוון. אף על פי שנשמע כי מדובר בתהליך מורכב שעלול לקחת מספר טיפולים, במרפאתו של ד”ר ויינשטיין ניתן לעשות אותו תוך מפגש אחד בלבד, בזכות המכשור המתקדם והטכנולוגיות החדשות.

אז איך בעצם זה עובד – ציפויי חרסינה?

שיטת ציפויי חרסינה, או בשמה השני “שיטת החיוך ההוליוודי” פותחה בארצות הברית והפכה מהר מאד לפופולרית. ניתן להשתמש בציפויי חרסינה לא רק לסגירת המרווחים בין השיניים אלא כדי לגרום לשיניים אחידות מבחינת הגוון, ליישר שיניים או אפילו להגדיל שיניים שקטנות מדי ביחס לחניכיים.

גם בישראל ציפויי חרסינה נמצאים היום ברשימת הטיפולים המועדפים בתחום רפואת שיניים אסתטית. מאחר ומדובר בתהליך שבסופו של דבר ישפיע מאד על המראה החיצוני שלכם, יש לבצע אותו רק במרפאה המתמחה בכך. ד”ר מיכאל ויינשטיין בעל ניסיון רב בתחום וטיפל כבר במאות לקוחות מרוצים.

לפני הכל, בודקים אם הטיפול מתאים ובכמה שיניים מדובר – ניתן להדביק ציפויי חרסינה על כל הלסת או רק על השיניים עם הרווחים ביניהם. לאחר מכן מבצע הרופא את צילום חלל הפה, כדי להכין את ההדמיה. ההדמיה נראית בול כמו הציפויים עצמם ומטרתה לבדוק כיצד ייראו השיניים עם הציפוי ולדייק בהתאמת הגוון. במידה ומדובר בציפוי לשיניים בודדות, יותאם הגוון לשיניים הסמוכות – מדובר בדרגת דיוק מאד גבוהה.

זה הזמן שעל המטופל לראות שהכל מתאים מבחינתו, לפני שמתחילים את תהליך ההדבקה. אם יש צורך בתיקונים, מעדכנים את המדדים ומייצרים את הציפויים הקבועים.

ציפויי חרסינה נראים כמו קליפה מאד דקה, אך מאד חזקה, המאפשרת לאחר ההדבקה לנהל אורח חיים רגיל לחלוטין, מבחינת הרגלי האכילה והשתייה. כמו כן, הדבק בו משתמש הרופא הוא דבק מאד חזק. אם מדובר בשיניים קטנות ונסוגות לתוך הלסת, ניתן לבצע הדבקה ישירות עליהן, אך אם מדובר בשיניים גדולות, יבצע הרופא חריטה על השיניים ויסיר שכבה דקה מאד של הציפוי הטבעי של השן, כדי למקם את ציפוי החרסינה בצורה הטובה ביותר שלא תגרום להבדלים במראה ובגודל. החריטה על השיניים לא כרוכה בכאב, אך במקרה הצורך ניתן לאלחש את האזור.

יש לזכור, כי את ציפויי החרסינה מכינים ומדביקים לאחר מדידה וסריקה מדוקדקת של חלל הפה ולכן המטופל לא ירגיש שום הבדל, חוץ מההבדל האסתטי והחיוך המושלם. ברוב המקרים מדובר בטיפול מתמשך, אל במרפאתו של ד”ר ויינשטיין אפשר לסיים את כולו ביום אחד.

תחומי טיפול

כתרי E-MAX

כתרי EMAX ושימוש במכשיר CEREC ברוכים הבאים אל

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​